Bugun...


ODTÜ'de Devrim Stadyumuna HAYIR Yazıldı
16 Nisan'da gerçekleşecek olan referanduma sayılı günler kala, tercihi hayır olan ODTÜ öğrencileri “Hayır Şenliği” adı altında bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik sonunda Devrim Stadyumuna “HAYIR” yazıldı. EVET cephesinin ise karşı bir etkinlik düzenleyip düzenlemeyeceği merak ediliyor.

facebook-paylas
Tarih: 30-03-2017 16:55
ODTÜ'de Devrim Stadyumuna HAYIR Yazıldı
+ -

16 Nisan'da gerçekleşecek olan referanduma sayılı günler kala tercihi hayır olan ODTÜ öğrencileri “Hayır Şenliği”  adı altında bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik sonunda Devrim Stadyumuna “HAYIR” yazıldı.

Tercihi evet olan öğrencilerin ise benzer bir şenlik düzenleyip düzenlemeyeceği merak konusu. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda bir grup ODTÜ öğrencisi teröre hayır mitingini okul içerisinde değil A1 girişinde düzenlemişti. Şimdi benzer bir etkinliğin düzenlenip düzenlenmeyeceği, düzenlenirse nerde olacağı ve ne gibi tepkiler geleceği şimdiden merak ediliyor.

Öte taraftan ODTÜ özgürlükçü yapısıyla biliniyor. İsteyen istediğini söyleyebilme ve ötekine zarar vermediği sürece istediğini yapabilme hakkına sahip. Türkiye'de her üniversitede böyle bir toplumsal yapı bulunmuyor. Dolayısıyla EVET ve HAYIR cephesinin her ikisine de düşen birlikte ODTÜ'yü savunmak. Zira ODTÜ düşerse kimsesiz, sahipsiz, çaresiz, yersiz, yurtsuz kalırız.
Bu haber 5950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 İlk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI