Bugun...


ODTÜ'de Skandal Afiş
ODTÜ'de duvara asılan bir afişte terör eylemleri sırasında etkisiz hale getirilen teröristler üzerinden devlete karşı açık savaş çağrısı yapıldı. ODTÜ Rektörlüğü afişle ilgili sessizliğini koruyor.

facebook-paylas
Tarih: 01-04-2016 21:05
ODTÜ'de Skandal Afiş
+ -

Bahse konu afişte yer alan ifadeleri afişin resmiyle birlikte aynen aktarıyoruz;

"Devletin katlettiği Dilek Doğan'ın, Yılmaz Öztürk'ün, Günay Özarslan'ın, infaz edilen Çiğdem Yakşi ve

Berna Yılmaz'ın hesabını sormak için; Halk kurtuluş savaşçısı Onur Polat için;

Soma'da, Ermenek'te, Torunlar'da öldürülen işçilerin hesabını sormak için;

Devlet tarafından vahşet uygulanan kıyımdan geçirilen Kürt halkını hesabını sormak için; Emparyalistlere, AKP'ye,

Koçlar'a Sabancılar'a, Ağaoğulları'na onların katil devletlerine karşı Sosyalizm'i kurmak için...

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ"

 

Afişte adı geçen teröristlerin bazı terör eylemleri ve ölümleri şu şekilde:

Dilek Doğan (DHKP-C): DHKP-C'ye yönelik operasyonda Sarıyer’deki bir eve yapılan baskında kazara patlayan silah sonucunda hayatını kaybetti. (sabah)

Yılmaz Öztürk (DHKP-C): Sarıyer Armutlu'daki Fatih Sultan Mehmet Polis Merkezi'ne el yapımı patlayıcıyla saldırdığı sırada vurulan terör örgütü DHKP/C üyesi hayatını kaybetti. (karar)

Günay Özarslan (DHKP-C): İstanbul'da bu sabah yapılan terör operasyonunda polisle çatışma giren DHKP/C üyesi bir kadın öldürüldü. Öldürülen kadının 'canlı bomba' olarak arandığı belirtildi. (haberler)

Çiğdem Yakşi (DHKP-C): Bayrampaşa Çevik Kuvvet Merkezi'ne bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından kaçan 2 kadın terörist bir binada sıkıştırıldı. Teslim ol çağrılarına yanıt alamayan polis operasyonu sonucunda 2 kadın terörist öldürüldü. . (CNN Türk)

Berna Yılmaz (DHKP-C): Bayrampaşa Çevik Kuvvet Merkezi'ne bombalı ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından kaçan 2 kadın terörist bir binada sıkıştırıldı. Teslim ol çağrılarına yanıt alamayan polis operasyonu sonucunda 2 kadın terörist öldürüldü. . (CNN Türk)

Onur Polat (DHKP-C): Tunceli'de Valilik ve Adliye binasının girişindeki polis noktasına el bombası attıktan sonra içeriye girmeye çalışan terörist çatışmada ölü olarak ele geçirildi. (hürriyet)

 
Bu haber 7860 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

DİLEK DOĞAN
01-04-2016 23:49:00
Bir akşam evimde ailemle otururken beni gözaltına almaya gelen polisler tarafından öldürüldüm, kazayla değil bilerek öldürüldüm. Ben terörist değilim. Annemin gözleri önünde öldürüldüm. Beni de terörist yaptınız. Kalpleriniz mühürlenmiş, ama Hacı Bektaş-ı Veli'nin de dediği gibi incinsen de incitmeyeceksin. umarım sizlerin ailesi de bu acıyı yaşamaz yaşatmazlar.
HAHAHA
01-04-2016 23:13:00
"DHKP-C'ye yönelik operasyonda Sarıyer’deki bir eve yapılan baskında kazara patlayan silah sonucunda hayatını kaybetti." bu yazıdan sonra nasıl nefes alabiliyorsunuz, nasıl uyuyabiliyorsunuz? Bir insanın kazara ölmesi nedir? Gerçi doğru, Ankaradaki patlarmalardan sonra hepimiz öğrendik ki kazara, şansa yaşıyoruz! Sizin zihniyetiniz sayenizde. Teşekkürler!

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI